Üye girişi Üye ol
Şu anda 21 kişi
Çocuk Bahçesi'nde.

Çılgın Kimya Akademisi

Kadir Has Üniversitesi’nin, Mad Science işbirliği ile geliştirdiği Çılgın Kimya Akademisi Programı’nın eğitsel amacı; çocukların, laboratuvar tekniklerini ve temel araçlarını, madde ve onu oluşturan atom, asit – baz kavramları, polimerler dünyası, kimyasal reaksiyonlar, yapışkanlar, floresan, maddenin üç hali konularını, sorgulamalı bilim metodu ve malzemeleri ile öğrenmeleridir.

1. Laboratuvar Çalışması: Bilim insanlarının laboratuvarda kullandıkları teknikler ve temel araçlar tanıtılır. Pipet ile damlacıklar yapma, karıştırma çubuğu kullanım tekniği ile erlen şişede deneyler yaparak, yaşayarak eğlenceli bir şekilde öğrenirler.

Eve götürülen malzeme: Dereceli silindir

2. Reaksiyonlar: Maddeyi oluşturan atomları tanıyalım. Reaksiyonlar sonucu ortaya çıkan fiziksel reaksiyonlar ve kimyasal değişimleri merak uyandıran deneyler yaparak ayırt edelim.

Eve götürülen malzeme: Atomik paralar

3. Ph Faktör / Asit mi Baz mı?: Bu programa katılan çocuklar , ilginç ve merak uyandıran meşgul edici güzel deneylerle pH, asit ve baz kavramlarını araştırıp, güncel hayatımızda sıkça karşılaşılan maddelere göre algılamaları, evde günlük yaşamdaki kimyasal maddelerin güvenliğini kavrarlar.

Eve götürülen malzeme: Reaksiyon tüpü

4. Polimer Dünyasını Tanıyalım: Bu programa katılan çocuklar, genelde karışık kimya kavramalarını, meşgul edici ve çok eğlenceli bir etkinlik ile polimer dünyasını keşfederler ve kendi renkli polimerlerini imal edeler.

Eve götürülen malzeme: Mad Science polimeri

5. Kimyasal Deneyler: Bu program katılan çocuklar, kimyada yaşanan reaksiyonların etkilerini ve kullanılan katalizörlerin katkılarını eğlenerek keşfederler.

Eve götürülen malzeme: Deney erlen şişe

6. Süper Yapışkan Madde: Farklı materyaller kullanılarak yapışkanlar dünyası keşfedilir. Her bir farklı yapışkan veya yapıştırıcı özellikler taşıyan doğal/sentetik malzemeler kullanılarak deneyler ve yapışkanlık testi yaparlar. Farklı malzemelere farklı yapışkanların nasıl etkilediklerini yaşayarak gözlemlerler.

Eve götürülen malzeme: Çılgın Profesör beher bardağı

7. Kuru buz ile Maddenin Değişimi: Bu programa katılan çocuklar, merak uyandıran ve eğlenceli çeşitli deneylerle, maddenin 3 halini gözlemler; kuru buz bulut ve baloncukları gösterisi ile heyecan dolu bir deneyim yaşarlar.

Eve götürülen malzeme: Renk değiştiren Thermocolor bardağı

8. Işıldama Gösterisi! : Doğal ve sentetik materyaller ile floresan parıldama ve ışık bilimi gözlemlenir; floresan ve floresan malzemelerin karanlıktaki parıldamaları, UV ışık kullanılarak görsel, heyecan uyandıran deneyleri gözlemlenir.

Eve götürülen malzeme: UV ışıklı kalemi


Aralık 2010
Tarih: 4 Aralık – 11 Aralık – 18 Aralık – 25 Aralık 2010 Cumartesi

Saat: 10.00 – 12.00


Eğitim Bedeli

Her Cumartesi (dört hafta) ikişer saat ders olmak üzere toplam ücret 360 TL + KDV (%8)

İndirimler

Birden fazla Akademi programına kayıt yaptıranlara %15 indirim uygulanır.

Aynı anda iki kardeşin programlara katılmaları halinde %15 indirim uygulanır.

Kadir Has Üniversitesi Personeli çocuklarına %15 indirim uygulanır.


Yer:

Kadir Has Üniversitesi

Kadir Has Caddesi, Cibali / İstanbul 34 083

Tel: 0212 533 57 65 / 12 18

Fax: 0212 533 65 15

Yorum yazın

Ad * :    
Soyad * :    
Email :     
Yorum :
Kayıtlı yorum bulunmamaktadır.
Balık
Savaşı, küçük bir çocuğun gözünden anlatan, umut dolu bir roman!

Sanal Bebek |  Gizlilik  İlkeleri   | Site Haritası  | Reklam |   Bize Ulaşın 

Bu sitede yer alan bilgiler,insanları sağlıkları hakkında bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup,tıbbı tedavinin mutlak surette bir hekim tarafından yapılması zorunludur.Bilgilerin yanlış veya uygunsuz kullanımından doğacak mağduriyetten,konu içeriğini yazan veya düzenleyen kişiler sorumlu değildir. Sitedeki bilgilere dayanılarak teşhis ve tedavi yapmayınız. Bu siteyi ziyaret etmek ve/veya siteye üye olmakla bunları kabul etmiş sayılırsınız.

Tasarım